Kuvaus
ANTI-ACNE SERUM 30ml Step 3
Seerumi on 7-vaiheisen SKIN RESCUE:n kolmas vaihe
ihonhoitorutiini, joka toimii välttämättömänä tuotteena tulehduksille ja aknen puhkeamiselle alttiille iholle. Seerumi on erityisesti suunniteltu käsittelemään aknen syitä, mukaan lukien liiallinen talintuotanto, huokosten tukkeutuminen ja tulehdus.
Seerumin koostumus on kevyt, joka imeytyy nopeasti ihoon jättämättä jäämiä, jolloin aktiiviset ainesosat ja kohdennetut kompleksit voivat tunkeutua ihoon tehokkuuden lisäämiseksi. Kasvien kantasolujen ja Hamameliksen kompleksi Virginiana Leaf Extract tarjoaa antibakteerisia antioksidantteja ja anti-inflammatoriset vaikutukset rauhoittavat ja kiinteyttävät ihoa samalla edistäen solujen uusiutumista ja mikroverenkiertoa ihon ennenaikaisen ikääntymisen estämiseksi.
Lila-uutteella on antiseptisiä ominaisuuksia, se estää melaniinin tuotantoa, vähentää tulehduksellista hyperpigmentaatiota ja auttaa tasapainottamaan talintuotantoa. Aktiivinen orgaanisten happojen kompleksi (Cobio-αHA) vahvistaa epidermaalista suojakerrosta ja tasoittaa ihon sävyä. Sinilootusöljy tehostaa muiden ainesosien vaikutusta, kiihdyttää ihosolujen aineenvaihduntaa, vähentää tulehdusta ja rauhoittaa.
KÄYTTÖ
Pieni määrä tuotetta tulee levittää päivittäin kuivalle, esipuhdistettu iholle. Parhaan tuloksen saavuttamiseksi on suositeltavaa käyttää SKIN RESCUE ANTI-ACNE -sarjan puhdistusgeeliä ja väriainetta. Ihon tilasta riippuen herneen kokoinen määrä on yleensä riittävä.
Hiero seerumia hellävaraisesti ihoon kiinnittäen erityistä huomiota tulehtuneille alueille. Seerumin tulee imeytyä täysin ihoon ennen muiden ihonhoitotuotteiden (päivävoide, yövoide tai aurinkovoide) levittämistä. Auringolle altistautueena on erittäin tärkeää levittää aurinkovoidetta, jonka suojakerroin on 30 tai korkeampi.
INCI
Aqua, Glycerin, Brassica Campestris Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alcohol, Benzyl Alcohol, Caesalpinia Spinosa Gum, Glyceryl Laurate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Tetrasodium Glutamate, Polyglyceryl-10 Laurate, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Salix Alba Bark Extract, Babassu Oil Polyglyceryl-4 Esters, Nymphaea Caerulea, Dehydroxanthan Gum , Tocopherol, Allium Cepa Bulb Extract, Citric Acid, Cetraria Islandica Extract, Juniperus Communis Callus Extract, Syringa Vulgaris Flower Extract, Sodium Benzoate, Usnea Barbata Extract, Potassium Sorbate, Glycolic Acid, Sodium Lactate, Sucrose, Malic Acid, Sodium Citrate, Tartaric Acid, Urea.